Anasayfa » HABER » 100 Yıllık Ekmek

100 Yıllık Ekmek

Genelkurmay Başkanlığının , 1. Dünya Savaşı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla dönemin fotoğrafları ve objelerinden oluşan bir sergisinde yer alan askerlerin kullandığı ve bu güne kadar kurumuş bir şekilde saklanan 100 yıllık ekmek dikkatleri çekti.

Harbiye Askeri Müze’de açılan Sergide, 136 fotoğraf ve 110 obje sergileniyor. 5 cephe ve bir seferberlik bölümü olmak üzere 1. Dünya Savaşı’nın tüm boyutlarının ele alındığı sergide, 57. Alay Komutanı Hüseyin Avni Bey’in şehit olurken giydiği kanlı üniforması, Suriye-Filistin-Kanal Cephesi’nde askeri bandonun kullandığı büğülü adlı müzik aleti yer alıyor. Sergide, savaş sırasında kullanılan silahlar, askerlerin malzemeleri de yer aldı. Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Dairesi Başkanlığı (ATASE) ve Harbiye Askeri Müze arşivindeki bazı fotoğraflar ilk kez sergiye açıldı. Askerî Müze Hasan Rıza Sergi Salonu’nda açılan sergi 30 Nisan 2015’e kadar görülebilecek. Sergiyi, öğrenciler ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Ayrıca Bakınız

Ekmek Zammı Tartışmasını Unlu Mamül sektörünün En Deneyimli İsmi Süleyman Çakır’ a sorduk

Fırıncılar federasyonunun yapmış olduğu zam açıklamasının ardından bakanlıktan karşı açıklama geldi ve ekmeğin durumu ne olacak hala belirsiz. Biz de bu konuyu işin uzmanı, gıda mühendisi ve unlu mamül üretim fabrikası sahibi Süleyman ÇAKIR'a sorduk.