Bafra pidesi görücüye çıktı

  • 04 Haziran 2021
  • Bafra pidesi görücüye çıktı için yorumlar kapalı
  • 518 kez görüntülendi.
Bafra pidesi görücüye çıktı
Lezzet Kurusu
[swf:https://www.ekmekdunyasi.com/reklamlar/tmak.swf]

Bafra pidesi görücüye çıktı

Samsun Bafra pidesinin başarılı temsilcisi Niyazi Kesim ve danışmanı Dr. Buğra Çolak, Gastronomi Turizmi Derneği(GTD) Başkanı Gürkan Boztepe ve Master Chef Türkiye programının Şeflerinden Mehmet Yalçınkaya ile gerçekleştirilecek projeleri görüştü.

Samsun Bafra pidesinin başarılı temsilcisi Niyazi Kesim ve danışmanı Dr. Buğra Çolak. Bafra pidesini görücüye çıkardı.

BAFRA PİDESİNİ TÜRKİYE’YE TANITACAĞIZ
Niyazi Kesim ve danışmanı Dr. Buğra Çolak, merkezi İstanbul’da olan Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) Başkanı Gürkan Boztepe, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sait Tütünci, Lezzet Yazarı ve Gıda Danışmanı Süleyman Çakır ve sektörde uzman Gıda Mühendisi Burak Çalık ile birlikte planladıkları yeni projelerini gastronomi ekosistemi profesyonelleriyle paylaşarak fikir alışverişinde bulundu. GTD Başkanı Boztepe, Bafra pidesinin Samsun’un en önemli lezzetlerinden biri olduğunu belirterek, Kesim ve Çolak’a teşekkür etti. Niyazi Kesim ise Bafra pidesini tüm Türkiye’ye tanıtmak için çalışmaları  başladıklarını ve iş birliğine açık olduklarını kaydetti. Kesim, GTD Başkanı Boztepe’ye desteklerinden teşekkür etti.

BAFRA PİDESİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM
Bafra pidesinin ulusal ve uluslararası gastronomi dünyasında hakkettiği yere ulaştırılması için çok önemli bir adım atılarak, sevilerek izlenen ve reyting rekorları kıran MasterChef Türkiye programının Şeflerinden Mehmet Yalçınkaya ve Gastronomi Danışmanı Melih Sargon ile gerçekleştirilecek projeler hakkında görüşmeler yapıldı. Yalçınkaya ve Sargon Bafra pidesini oldukça beğendiklerini söyledi.

KAYNAK :www.samsunkulishaber.com

04 Haziran 2021

 

Lezzet Kurusu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Köşe Yazarları