Reklam
Reklam

Dünyaya Makarnayı Sevdiren Efsane İtalyan 140 Yaşında

Her şey 1877 yılında İtalya’nın Parma şehrinde küçük bir ekmek ve makarna dükkanında başladı. Şehirdeki insanlar “İtalyanlar doymak için değil, keyif için yemek yer” sözünü doğrularcasına büyük bir iştahla, Pietro Barilla’nın bu sevimli aile dükkanını hiç boş bırakmadı.

  • 27 Ocak 2018
  • Dünyaya Makarnayı Sevdiren Efsane İtalyan 140 Yaşında için yorumlar kapalı
  • 48 kez görüntülendi.
Dünyaya Makarnayı Sevdiren  Efsane İtalyan 140 Yaşında
Reklam

Dünyanın İtalyan makarna ustası Barilla, bugün hala genç, dinamik ve leziz bir marka olarak 140’ıncı yılını kutluyor. Hikayesi küçük bir dükkânda iyi makarna ve ekmekle başlayan Barilla, 140 yaşına geldiğinde hem insanların iyiliği ve sağlığı, hem de gezegenin bugünü ve geleceği için çalışan küresel bir lidere dönüştü.

Her gün 100’ü aşkın ülkede milyonlarca sofraya ulaşan ve yıllık 1,8 milyon ton gıdayı tüketicileri ile buluşturan Barilla’nın Türkiye dahil, dünya çapında 28 tesisi bulunuyor. Lezzete olan tutkusu ve kaliteye bağlılığı ile gerçek bir İtalyan olan Barilla, 140 yıldır sadece sofralara değil, insanların yaşamlarına, topluma ve yaşadığımız dünyaya katkıda bulunmak için “Sizin için iyi, Gezegen için iyi” misyonuyla çalışıyor. “Sizin için iyi”, durmaksızın ürünlerini iyileştirmeyi, insanları sağlıklı yaşam tarzlarını benimsemeleri için motive etmeyi, gıdaya erişimi ve toplumsal kapsayıcılığı geliştirmeyi ifade ederken; “Gezegen için iyi” ise sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturmak, üretim kaynaklı karbon salımını ve su kullanımını azaltmak anlamına geliyor.

Barilla’nın küçük bir esnaf dükkanından tüm dünyayı lezzetle buluşturan bir makarna devi olmasına uzanan lezzet hikayesi, kendini insanları mutlu etmeye adamış bir ailenin yolculuğundan oluşuyor. Kendine pusula olarak seçtiği Akdeniz beslenme modelinin öncüsü olan Barilla; insanlığın ve gezegenin sürdürülebilir iyiliği için eşitliğe, çeşitliliğe, katılıma ve paylaşıma inanıyor. Eski bir aile geleneği olarak dünyanın dört bir yanındaki tüketicileriyle iletişiminde her zaman modern ve sıcak bir tarz benimseyen Barilla, aile kavramını her zaman ön planda tutarak çalışanlarıyla kurduğu sarsılmaz birlikteliği hep sürdürüyor ve bildiği asıl işi yapmaktan asla vazgeçmiyor.

Daha iyi bir yaşam için BCFN

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ