Fırıncılardan çok anlamlı etkinlik

  • 17 Mart 2015
  • Fırıncılardan çok anlamlı etkinlik için yorumlar kapalı
  • 894 kez görüntülendi.
Fırıncılardan çok anlamlı etkinlik

Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü nedeniyle Kocaeli Fırıncılar Odası Fevziye Camii Karşısı yürüyüş yolu üzerinde halka 2 bin adet buğday ekmeği ve buğday çorbası dağıttı. ‘Şehidin ekmeği’ adlı etkinlikte oda ayrıca Çanakkale’deki savaş ortamını yansıtmak adına küçük bir tiyatro da düzenledi. Başkan Ali Sarı, ekmek israfına da dikkat çekerken vatandaşlara ekmeği ziyan etmemeleri için çağrıda bulundu.

Kocaeli Fırıncılar Odası Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında farklı bir etkinliğe imza atarak hem Çanakkale Savaşı’nda yaşanan askeri muharebeyi canlandırdı hem de savaş sırasında karınlarını buğday ekmeği ve buğday çorbası ile doyurmaya çalışan askerlerin katığını vatandaşlara dağıttı. Fırıncılar odası, vatandaşlara 2 Bin buğday ekmeği, 2 Bin kişilik de buğday çorbası dağıttı. Yürüyüş Yolu üzerinde düzenlenen etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Belediyesi Koordinatörü Adnan Metin, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, diğer oda temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YILDA 6 MİLYON EKMEK ÇÖPE GİDİYOR
Programda konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “1915’te Çanakkale’de savaşan Yüz Bin askerin bir aylık ekmeğini 2015’te biz bir günde çöpe atıyoruz. Bu şanslı zaferin 1000. yılında bu güzel vatan için canını verenleri, giderken geriye dönmeyi düşünmeyenleri, kan deryasında diriliş destanı yazanları, Çanakkale’de savaşırken ekmeksiz geçen günleri unutmayalım. Onun için bugün bir kez daha düşünelim. Bir günde çöpe attığımız 6 Milyon ekmeği ve bir dilim ekmeğe muhtaç şekilde düşmana kurşun sıkan ecdada karşı nasıl hesap vereceğimizi unutmayalım. Kocaeli Fırıncılar Odası olarak tarihimize altın harfle yazılan Türk’ün diriliş destanı, varoluş mücadelesi içinde Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ