EKMEK DUNYASI

Hakkımızda

EKMEK DÜNYASI 

Ekmek Dünyası, 2003 yılından itibaren “Un ve Unlu Mamuller” sektöründe Süleyman ÇAKIR liderliği ve tecrübeli kadrosu ile www.ekmekdunyasi.com internet sitesinden  hizmetlerini sürdürmüştür.

Türkiye’nin birçok üst düzey firmalarına danışmanlık hizmeti veren ekmek dunyasi ekibi sektörün gelişmesinde öncülük etmektedir.

Sektördeki ilk yayımını 15 Kasım 2009 tarihinde çıkaran Ekmek Dünyası Dergisi Ekibi, kısa süre içerisinde Un ve Unlu Mamuller sektörünün nabzını tutmaya başlamıştır. Ekmek Dünyası, Sektörel güncel haberler, birbirinden farklı özel röportajlar, araştırma konuları, gezi notları, ayın lezzeti, ayın sorusu, mekan tanıtım gibi kaliteli içeriği ile kısa süre içerisinde sektörde saygın bir yayım organı olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.TAKIMSC

Süleyman ÇAKIR

(suleyman@ekmekdunyasi.com)

1970 Bandırma doğumlu, ilk orta ve lise öğrenimini Bandırma ve Balıkesir de tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Gıda, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu. Yaşam tarzının bir parçası olan unlu mamullerle ilk tanışması üniversite yıllarında başladı.

1992 yılında profesyonel olarak Dondurulmuş hamurda dünya devi olan Fransız Neuhaser ve Doğuş Holding ortaklığı olan DONE A.Ş’ de işe başladı. Dondurulmuş ekmekler, kruvasan, pizza gibi birçok ürünlerin ilk ar-ge çalışmasını yaptı. Burger King, Dominos Pizza, Little Ceasars , Arby’s, KFC gibi yabancı markaların ar-ge çalışmasında ve üretiminde bulundu. Türkiye’nin ilk Cafe- Fırın zincirlerinde operasyon şefi olarak çalıştı. 1997 – 2005 yılların arasında UNMAŞ ( Uno Ekmek) çatısı altında, Kalite Güvence, Ar-Ge sorumlusu ve üretim müdürü olarak çalıştı. 2005 – 2008 Ticaret atıldı. Dondurulmuş pasta ve kurabiye üretimi yaptı 2008 yılından itibaren unlu mamuller ve pastacılık sektörunde danışmanlık yapmaya başladı. Yurt içi ve Yurt dışında birçok  gıda firmalarına danışmanlık yapıyor. BSM END. GIDA  A.Ş  ve PENNE GIDA A.Ş de kurucusu ve yönetici olarak çalıştı. Halen kurucusu olduğu BAKERS GIDA SANAYİ A.Ş de yöneticilik yapıyor.

Yöneticiliğiyle birlikte ustalığında ön plana cıkmış, 2012 IKA Dünya Aşcılar Olimpiyatlarında ülkemizi başarıyla temsil eden ve madalyalar kazandıran EUROTURK takımında yer almıştır. 2013 yılında BELTUR İSTANBUL CUİSİNE TEAM adına, İskoç’yada  WORLD CLUNARY  GRAND PRİX  de  ülkemizi başarıyla temsil etmiş madalyalar kazandırmıştır.  2016 yılında IKA Dünya Aşcılar Olimpiyatlarında artistik pasta dalında gümüş madalya aldı.

Birçok yerli yabancı firmalara projeler hazırlıyor, Akademik dergilerde yazarlık yapıyor, Ekmek Dünyası dergisinin ve www.ekmekdunyasi.com sitesinin sahibidir. Milliyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Posta Gazetesi gıda eklerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.Fırın ve pastane sektöründe ombudsman özelliği ile çok tanınıyor. Spor yapmasını fotoğraf çekmesini seviyor. ‘Endüstriyel Ekmek Üretimi’ ve ‘Anadolu Ekmekleri’ ile ilgili kitap hazırlıyor. 9025a837-34ca-4a7e-b61d-19b7aaf12fbe

 

 

Ekmeği öğrendim.Sonra barış için ekmeğin bolca üretilmesi gerektiğini..Sonra da ekmeği hakça üleşmenin.Bolca üretmek kadar önemli olduğunu öğrendim. MEVLANA