Pazar Payına ve Tahmine Göre Türkiye Unlu Mamuller ve Hububat Pazar Büyüklüğü (2021-2026)

Pazar Payına ve Tahmine Göre Türkiye Unlu Mamuller ve Hububat Pazar Büyüklüğü (2021-2026)

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarının büyüklüğü 2021’de 7,3 milyar dolar değerindeydi. Pazarın tahmin dönemi boyunca %21’in üzerinde bir YBBO ile büyümesi öngörülüyor. Ekmek ve küçük ekmekler en büyük kategoriydi ve kahvaltılık gevreklerin pazardaki en hızlı değer artışını kaydedeceği tahmin ediliyor. Yiyecek ve içecek uzmanları, Türk unlu mamuller ve hububat sektöründeki en büyük dağıtım kanalıydı. Esnek ambalaj en çok kullanılan ambalaj malzemesidir ve İstanbul en büyük unlu mamuller ve hububat pazarı olarak ortaya çıkmıştır.

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazar araştırması raporu, hedeflenecek hızlı büyüyen pazarlar, ambalaj malzemelerinin kullanım eğilimleri, türler ve kapaklar kategori düzeyinde dağıtım verileri ve şirket pazar payları hakkında bilgiler sağlar.

Türkiye unlu mamuller ve hububat piyasasına genel bakış

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarının şehirler bazında görünümü nedir?
Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarında ilk on şehir İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kocaeli’dir. En büyük unlu mamuller ve hububat pazarı olarak İstanbul ortaya çıktı, onu Ankara ve İzmir izledi.

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki ana kategoriler nelerdir?
Türkiye unlu mamuller ve hububat ürünleri pazarındaki temel kategoriler; unlu mamuller, unlu mamuller, ekmek ve küçük rulolar, kahvaltılık gevrekler, kekler, hamur işleri ve tatlı turtalar, mısır gevreği barları, kurabiyeler, hamur ürünleri, enerji çubukları, sabah ürünleri ve tuzlu bisküvilerdir. 2021’de ekmek ve rulo ekmek, hem değer hem de hacim olarak pazardaki en büyük kategori oldu. Kahvaltılık gevreklerin, tahmin dönemi boyunca en hızlı değer ve hacim artışını kaydedeceği tahmin ediliyor.

Anahtar kategorilere göre Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarı

 

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki ana dağıtım kanalları nelerdir?
Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki ana dağıtım kanalları, yiyecek ve içecek uzmanları, hipermarketler ve süpermarketler, marketler, dolar mağazaları ve e-perakendecilerdir. Yiyecek ve içecek uzmanları, pazardaki lider dağıtım kanalıydı.

Dağıtım kanallarına göre Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarı

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki kilit şirketler hangileri?
Türkiye unlu mamuller ve hububat ürünleri pazarındaki kilit şirketler Artisanal Üreticileri, Uno Bakery Corp., Yıldız Holding AŞ, ETİ Gıda San. ve Tic. A.Ş., Şölen A.Ş ve E.J. Papadopoulos S.A. El Sanatları Üreticileri, pazardaki en büyük değer payına sahipti.

Kilit şirketlere göre Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarı

Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki en önemli ambalaj malzemeleri nelerdir?
Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarındaki kilit ambalaj malzemeleri esnek ambalajlar, sert plastikler, kağıt ve karton, sert metal ve camdır. Pazarda en büyük payı esnek ambalajlar aldı.

Anahtar ambalaj malzemelerine göre Türkiye unlu mamuller ve hububat pazarı

kaynak

https://www.globaldata.com/store/report/turkey-bakery-and-cereals-market-analysis/