Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

  • 26 Eylül 2018
  • Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal… için yorumlar kapalı
  • 124 kez görüntülendi.
Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

2018 Türkiye’sinde tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

Kocaeli’de fırıncılar ekmeğin gramajını 250 gramdan 200 grama düşürerek yüzde 20 zam yaptı. Körfez ilçesinde ise “Ekmek çok ufak görünüyor” denilerek tekli ekmek üretimi durduruldu. Bazı marketler 200 gramlık tekli ekmek satmıyor. Satılan 400 gramlık çiftli ekmek eskisini aratıyor.

Uğur ENÇ / Kocaeli
 15:50 25 Eylül 2018
2018 Türkiye’sinde tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Fırıncılar Odası ekonomik kriz nedeniyle artan giderler dolayısıyla fiyatlarına zam yaptı. Oda yetkilileri un, yağ, susam, maya, nakliye gibi bütün giderlerin artması nedeniyle uygulamaya koyduğu zammı gizledi.

Tepki çekmemek için ekmek fiyatını artırmayan, bunun yerine ekmeğin gramajını düşüren oda yetkileri yaptıkları uygulama ile somun ekmeğin yüzde 20 zamlanmasını sağladı.

400 gram ekmek Körfez ilçesindeki bir bakkalda 2.50 TL'ye çiftli ekmek olarak satılıyor.

400 gram ekmek Körfez ilçesindeki bir bakkalda 2.50 TL’ye çiftli ekmek olarak satılıyor.

TEKLİ EKMEK YOK

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde üretim yapan ekmek fırınlarına 200 gramlık ekmeğin “sandviç ekmeği” gibi göründüğü belirten vatandaşlar tepki gösterdi. Körfezli fırıncılar bunun üzerine “Ekmek çok ufak görünüyor” diyerek 1.25 lira olan tekli ekmek üretimini durdurdu.

Ekmek dolabının üzerinde şu yazı yazıldı.

Ekmek dolabının üzerinde Kocaeli Fırıncılar Esnaf Odası tarafından şu yazı yazıldı.

Bakkallara ve marketlere yalnızca çiftli ekmek servis edildi. Söz konusu bu ekmekler 2.50 liraya satılıyor. Bazı esnaflar kilometrelerce uzaktaki ekmek fırınlarından tekli ekmek getirerek satış yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Güncel Konular
uzun süreli çalışacak ileride evini taşıyacak bir iş arkadaşı arıyoruz kısa süreli calışacak gurbetçi istemiyorum işmiz 1000/1200 ekmek yapıyoruz 3 kişi çalışıyoruz haftalık 500 tl veriyoruz okuyup ararsanız sevinirim işimiz bu paramız bu tşk eder iyi günler dilerim
3 katlı mustakil baca sıkıntısı yok icerde 1 adet pide fırını tas fırın dükkan şuanda boş isteyen olursa ekmek fırınıda yapabilir 1.500 tl curo cekiyor kirası 3.500tl devir ücreti 50.00tl arac takasıda olur
GÜNLÜK VEYA HAFTALIK ÖDEME YAPANLAR ARASIN.
SGK var yatakhane var yemek var yaz kış sürekli iş
SAKARYA SERDİVAN'DA KOMPLE SATILIK KURU PASTA ...
Cadde üstünde işlek yerde Fırıncı ve işletme kabiliyetli arkadaşlar için kiralık olarak verilecektir.05446990707 Elmalı /Antalya ilçesi
cift postada iceri dişari çalişmak isterim. fara sikinti olmayan arasin. saygilar.
yemek ve yatacak yer var
Bir yillık borulu matador çok temız az kullanılmıştır. Pişirmesi çok iyı ... alıcısına şimdıde hayırlı olsun