EKMEK DUNYASI

Unilever Food Solutions ve Tavuk Dünyası’ndan Gıda Güvenliği İş Birliği

‘Güvenilir Eller’ Gıda Güvenliği Eğitim Programı kapsamında Tavuk Dünyası’nın tüm mutfak ekibi gıda güvenliği eğitimi alıyor..

Unilever Food Solutions ve Tavuk Dünyası’ndan Gıda Güvenliği İş Birliği

‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği eğitimleri, Türkiye genelinde tüm mutfak ekiplerine ulaşabilmek için online platformda sunuluyor. Bu kapsamda Tavuk Dünyası’nın 464 çalışanı gıda güvenliği eğitimlerine katıldı. Beş modülden oluşan Güvenilir Eller eğitimlerinde, fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği, çapraz bulaşma ve HACCP uygulamaları başlıklarında bilgiler veriliyor. Eğitimleri tamamlayan ve her modül sonunda soruları doğru cevaplayan Tavuk Dünyası çalışanları Gıda Güvenliği Derneği onaylı gıda güvenliği sertifikalarını almaya hak kazandı. Gıda Güvenliği programı kapsamında yıl sonuna kadar Tavuk Dünyası’ndan 1.000 çalışanının eğitimi tamamlaması hedefleniyor.

Güvenilir Eller projesi başlangıcında ‘ilk yılın sonunda 5 bin şefe ulaşmak’ şeklinde belirlenen hedef ilk yılında aşıldı. Türkiye genelinde 78 şehirden 24 bini aşan şef gıda güvenliği eğitimi sistemine kayıt olurken, 16 binden fazla şef ise Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Önder Arsan, Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü: “Tavuk Dünyası ile iş birliğimiz örnek bir model”

Bu kez, Tavuk Dünyası mutfak ve servis çalışanları için özel gıda güvenliği eğitimleri gerçekleştirdik. Tavuk Dünyası ile iş birliğimizin örnek bir model olduğunu düşünüyoruz. Tavuk Dünyası ailesine iş birlikleri için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde benzer iş birliklerine devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ