Üniversiteliler Kendi Ekmeğini Kendi Çıkaracak

  • 08 Ekim 2014
  • Üniversiteliler Kendi Ekmeğini Kendi Çıkaracak için yorumlar kapalı
  • 1.044 kez görüntülendi.
Üniversiteliler Kendi Ekmeğini Kendi Çıkaracak

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait BESAŞ, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne ekmek fırını kuruyor. Fırında hem ekmek üretilecek, hem de öğrenciler staj yapacak.
Bursa Ekmek Sanayi A.Ş. (BESAŞ) ile Uludağ Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokolle Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümüne ekmek fırını kurulacak. BESAŞ ekmek fabrikasının minyatürü olarak yapılacak fırında öğrencilere pratik eğitim ve staj imkanı sağlanacak.
BESAŞ Ekmek Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, üniversite ile iş birliği içine girerek ekmek ve ekmek çeşitlerinin üretileceği minyatür bir fabrika kurulacağını belirterek, “BESAŞ Ekmek Fabrikası olarak en son yaptığımız projelerden biri Uludağ Üniversitesiyle iş birliği protokolüdür. Uludağ Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol neticesinde Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü içerisinde ekmek çeşitleri üretim tesisi kurulacak. Bu tesis ile birlikte aynı zamanda ekmekteki maddelerin analizinin yapılabileceği bir laboratuar kurulacak. Kurulacak tesiste üniversitenin bilgi birikimi ile BESAŞ’ın uygulama tecrübesi birleştirilecek. Araştırmalar yapılarak daha hijyenik ve çok daha farklı ekmeklerle toplumun beslenmesi konusunda ciddi çalışmalar yapılacak. Türk toplumu günün herhangi bir saatinde mutlaka ekmek yiyor. Bu ekmeğin daha iyi şartlarda ve üniversitenin desteği ile çıkması bizim için önem arz ediyor. Üniversitede kuracağımız tesiste en çok üzerinde duracağımız ekmeklerimizden biri “şampiyon” ekmeğimiz. Şampiyon ekmeğimiz 50 gramlık ve çocukların beslenme çantasında mutlaka yer alması gereken bir çeşidimizdir. İçinde fındık, kuş üzümü, zencefil, zerdeçal bulunuyor. Üniversite ile birlikte ürün yelpazemizi çeşitlendireceğiz. Biri diğer maksadımız da, gıda bölümünden mezun olacak öğrencilerimizin hem bu üretim tesisinde uygulamaya katılmasını sağlamaktır. Öğrencilerin staj yapabileceği ciddi bir proje olacak” şeklinde

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ