Ünlü tatlıcı Hacı Sayid için iflas kararı

Ünlü tatlıcı Hacı Sayid için iflas kararı

Türkiye’de 43 şubesi bulunan ünlü baklava mağazası Hacı Sayid, iflasını duyurdu.

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 1960’lı yılların başında Gaziantep’te Türkiye genelinde 43 şubesi bulunan baklava markası Hacı Sayid (Hacı Sayid Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.)  için kez iflas kararı verdi.

Temeli 1960’lı yılların başında Gaziantep’te atılan Hacı Sayid, bir süre önce içine düştüğü mali girdaptan çıkmak için konkordato talebinde bulundu.

Artı Gerçek’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada alacaklı şirketlerin avukatları, Hacı Sayid’in konkordato talebinin ret edilmesi istedi.

Duruşmada, Mehmet Dinçerler’in avukatı Hicran Akkaya Şenol, hileli iflasa gidildiğini öne sürdü. Şenol, “Piyasa borcu ile SGK ve vergi borçları bu şirketin üzerinde bırakılıyor. Şirketin mali kaynakları, grup şirketlerine devredilmiş. Mahkeme, yönetim kayyımu atamadığı için şirketin içi boşaltıldı. Yargıtay’a gitmeden önce borca batık olmayan şirket, Yargıtay’a gittikten sonra borca batık hale geldi. Şirketin içi boşaltıldı. Tüm bunları daha önce de mahkemeye bildirdik” dedi.

Mahkeme, Hacı Sayid A.Ş.’nin konkordato talebinin reddederek iflasına karar verdi.