Anasayfa » KÖŞE YAZILARI » EVİMİZ EKMEK KOKSUN

EVİMİZ EKMEK KOKSUN

Kokuların en güzelidir Ekmek kokusu. İştah açar, mutlu eder, huzur verir, gülümsetir. Bu günlerde anlık mutluluğu yeni pişen ekmeğin kokusunda bulabilirsiniz. Birçok ülkede yapılan araştırmalarda ekmek kokusunun insana huzur ve mutluluk verdiği, yardımlaşma duygusunu artırdığı ortaya çıkmıştır.

Ekmek kokusunu içimize çektiğimizde bizleri mutlaka bir yerlere götürür. Hafızamızda birçok hatıralar canlanır. Kimi çocukluğuna, kimimiz babaannesinin evinin kokusuna gider.

Hele hele benim gibi severek bu işi yıllardır yapıyorsanız ekmek kokusu hücrelerinize işlemiştir. Ne zaman canım sıkılsa, sıkıntıyı üzerimden atmak için saatlerce çeşit çeşit ekmekler yaparım.

Tabii şimdi diyeceksiniz ki, senin mesleğin bu, biz nasıl evde ekmek yapalım. O halde beni takip edin (www.ekmekdunyasi.com) Otuz yıldır binlerce kişiye ekmek yapmasını öğrettim, hem de çeşit çeşit, birçoğu bu işte usta oldular. Öğretmek de, ekmek kokusu gibi beni mutlu eder.

‘Hayat Eve Sığar’ diyerek gönüllü karantina günlerimizde benimde evim ekmek koksun diyorsanız evde ekmek yapmayı deneyin. Yardım için bana ulaşabilirsiniz. Ellerinizle yaptığınız nefis ekmekleri #EvimizEkmekKoksun hashtag la paylaşabilirsiniz.

Sağlığınız için evde kalın, dilerseniz ekmeğinizi kendiniz yapın.

Ayrıca Bakınız

Köfteye Ekmek

Çalışma hayatında zamana karşı yarışır hale gelinmesi, dışarıda yemek yeme alışkanlığının yaygınlaşması sektörün tüm dünyada …