İstanbul’da pide fiyatı ne kadar?

  • 04 Haziran 2016
  • İstanbul’da pide fiyatı ne kadar? için yorumlar kapalı
  • 1.073 kez görüntülendi.
İstanbul’da pide fiyatı ne kadar?

Türkiye için 250 gramlık pidenin fiyatı 1.5 TL olarak açıklanırken, İstanbul için de fiyat belli oldu. İstanbul’da 350 gramlık pide 1.8 liraya satılacak.

Pide fiyatları açıklamak için kameralar karşısına geçen İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, “350 gram pide 1 lira 80 kuruş, 350 gram susamlı yumurtalı pide 2 lira, 500 gram susamlı yumurtalı pide 3 lira, 1000 gram susamlı yumurtalı pide 6 liradan satılacak” dedi.
 “FIRINCILAR ODASI YÜZDE 30’UN ÜZERİNDE BİR ZAM TALEP ETTİ”
İstanbullulara zamlı pide yedirmek istemediklerini belirten Yılmaz, “5362 sayılı yasa gereği bütün illerde birlikler zamları belirliyor. İstanbul Esnaf Odaları Birliği Fırıncılar Odası yüzde 30’un üzerinde bir zam talep etti. Biz de yasa gereği girdi maliyetleri istedik kendilerinden. Girdi maliyetlerini bize maalesef ulaştıramadılar. Biz de yönetim kurulu olarak bu sene de pidenin aynı fiyatta, 350 gram pidenin 1 lira 80 kuruştan verilmesini kararlaştırdık” diye konuştu.
 “BÜTÜN FIRINLARIMIZI DENETLEYECEĞİZ”
Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer’in pideye zam yapılmadığı gerekçesiyle toplantıya katılmadığını belirten Faik Yılmaz, “Bize bağlı fırınlarda denetimleri yapacağız. Bütün fırınlarımızı denetleyeceğiz. 1 lira 80 kuruş üzerinde satma yetkileri yok. Ama İstanbul Ticaret Odası’na bağlı olan fırınların pide ve ekmekleri istedikleri fiyata satma haklarına sahipler” ifadelerini kullandı. DHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ