Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

  • 26 Eylül 2018
  • Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal… için yorumlar kapalı
  • 72 kez görüntülendi.
Tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

2018 Türkiye’sinde tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

Kocaeli’de fırıncılar ekmeğin gramajını 250 gramdan 200 grama düşürerek yüzde 20 zam yaptı. Körfez ilçesinde ise “Ekmek çok ufak görünüyor” denilerek tekli ekmek üretimi durduruldu. Bazı marketler 200 gramlık tekli ekmek satmıyor. Satılan 400 gramlık çiftli ekmek eskisini aratıyor.

Uğur ENÇ / Kocaeli
 15:50 25 Eylül 2018
2018 Türkiye’sinde tekli ekmek sat(a)mayan bir bakkal…

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Fırıncılar Odası ekonomik kriz nedeniyle artan giderler dolayısıyla fiyatlarına zam yaptı. Oda yetkilileri un, yağ, susam, maya, nakliye gibi bütün giderlerin artması nedeniyle uygulamaya koyduğu zammı gizledi.

Tepki çekmemek için ekmek fiyatını artırmayan, bunun yerine ekmeğin gramajını düşüren oda yetkileri yaptıkları uygulama ile somun ekmeğin yüzde 20 zamlanmasını sağladı.

400 gram ekmek Körfez ilçesindeki bir bakkalda 2.50 TL'ye çiftli ekmek olarak satılıyor.

400 gram ekmek Körfez ilçesindeki bir bakkalda 2.50 TL’ye çiftli ekmek olarak satılıyor.

TEKLİ EKMEK YOK

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde üretim yapan ekmek fırınlarına 200 gramlık ekmeğin “sandviç ekmeği” gibi göründüğü belirten vatandaşlar tepki gösterdi. Körfezli fırıncılar bunun üzerine “Ekmek çok ufak görünüyor” diyerek 1.25 lira olan tekli ekmek üretimini durdurdu.

Ekmek dolabının üzerinde şu yazı yazıldı.

Ekmek dolabının üzerinde Kocaeli Fırıncılar Esnaf Odası tarafından şu yazı yazıldı.

Bakkallara ve marketlere yalnızca çiftli ekmek servis edildi. Söz konusu bu ekmekler 2.50 liraya satılıyor. Bazı esnaflar kilometrelerce uzaktaki ekmek fırınlarından tekli ekmek getirerek satış yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Güncel Konular
Burdurun gölhisar ilçesi ıbecik köyünde karafirin hamurları ve pisiricilikten anlayan bir adet personele ihtiyacın var devamlı çalışacak veya ailesini getirecek kişiler arasın denizli burdur isparta afyon muglada ikamet eden iller tercih sebebi diyer iller aramasın 05454117515 çok acil işbaşı yapılacaktır.sigorta...
Ürünlerimiz 2 el olup az kullanılmıstır asl markadır 9 adette arabası va2rdır
Yunus emre mahallesi Barbaros caddesi no:12 yenidoğan sancaktepe/İstanbul adresinde bulunan fırınımız,yeni yerleşim yeri ve yeni kurmuş olduğum VIR işletmedir,potansiyeli yüksek,devir hakkı,kontratı uzun,geleceği parlak,temiz ferah bir işletmedir.bazı nedenlerden dolayı satmak durumunda kaldık...lütfen iş yeri almak amacında olan ciddi alıcılar arasın,
YANIMDA PİŞİRİCİİLE BERABER GELİRİZ YEVMİYEYİ PEŞİN ALIRIZ
Seri usta ariyorum 3000 3500 ekmek çıkıyor fazlası yok
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, bir ay içerisinde 50 fırının kapandığını aktardı ve “İstanbul’da çok sayıda fırıncı artık ekmek çıkaramaz duruma geldi” dedi. İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası’nın, girdilerdeki maliyet artışından dolayı ekmeğin fiyatına yaptığı 25 kuruş tutarındaki zam valilikçe...
PİDE TIRNAK APARATI KESME YAPIŞMA YAPMAZ UYGUN FİYAT YÜKSEK KALİTE SİPARİŞ:0532 133 36 92
İş yerim unlu mamulleri ruhsatlı 500 metre kare 2 katlidir fiyat 150 bin TL bir kısmına vade yapılır
Bursa'da yaşıyorum Konaklama yeri olan her yere gidebilirim
yerimiz mecidiyeköyde çok acil deneyimli karafırın pişiriciye ihtiyacımız var..